Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
İnstagram

Özgeçmiş

Özgeçmiş

Özgeçmiş

2006 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesini bitiren Op.Dr. Abdulmecit Yavuz  İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji kliniğinde 2007-2012 yılları arasında uzmanlık eğitimi aldı. Mecburi hizmetini Hatay’da tamamladıktan sonra 2018 yılında Mersin VM Medical Park hastanesinde çalışmaya başladı. 2019 yılında İskenderun Gelişim Hastanesinde Üroloji uzmanı olarak göreve başladı.

Dr. Yavuz’un yurt dışı ve yurt içinde bir çok çalışması yayınlandı. İki yıl boyunca Uluslararası Genç Ürologlar Derneği (IYUA) başkan yardımcılığı görevini yürüttü. European Society for Sexual Medicine (ESSM), European Association of Urology (EAU),), Türk Androloji Derneği, Türk Tabipler Birliği, Ürolojik Cerrahi Derneği ve Androloji çalışma grubu üyelikleri bulunmaktadır. 

Dr. Yavuz uzman olduktan sonra  Androloji alanında kendini geliştirmiş bu alandaki sayısız toplantı ve kursa  katılmıştır. Şu an özellikle infertilite tedavisi, sertleşme sorunu-erken boşalma-cinsel isteksizlik gibi cinsel sağlık sorunları, genital estetik uygulamaları ve prostatın kapalı yöntem cerrahisi ile ilgilenmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.  

Cinselliğin sadece üreme amaçlı değil aynı zamanda çiftler arasındaki uyum ve mutluluk için de gerekli olduğunu düşünen Dr. Yavuz bu alanda hastalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.