Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
İnstagram

PENİS BÜYÜTME

PENİS BÜYÜTME

PENİS NASIL ÖLÇÜLÜR?
Penisin işlev halinde boyu ve çevre kalınlığını bilmek en ideal olsa da bunu muayenehane şartlarında sağlamak zordur. Bu nedenle ölçümler erekte halde yapılmaz. Penis boyu, elle penisin başından çekerek kökünden ucuna kadar ölçülür, buna streç uzunluk denir. Çevresiyse başın altında gövde kısmının çevresi olarak ölçülür.


İDEAL PENİS BOYU VE KALINLIĞI NEDİR?
Cinsel ilişkide karşı tarafı tatmin için penis uzunluğu en az 9 cm ve çevresi en az 7,5 cm olmalıdır. Ortalama penis boyu ülkelere göre az da olsa değişmekle birlikte 13 cm, kalınlığıysa 10 cm civarındadır. Kadınlarla yapılan anket çalışmasına göre penisin uzunluğunu 16 cm’den uzun, kalınlığını ise 12,5 cm’den kalın yapmanın cinsel tatmini daha fazla artırmadığı tespit edilmiştir.


KİME UZATMA VE/ VEYA KALINLAŞTIRMA YAPILABİLİR?
Penis estetiği için başvuran hastada öncelikle başvurunun psikolojik bir semptom olmadığı, gerçekten penis ölçüleriyle sorunu olduğu tespit edilir. Hastada kalıcı sertleşme sorunu ve penis eğriliği olmamalıdır. Penis ölçümleri yapılır. Streç halde ölçülen penis uzunluğu 16 cm altında olan her penise uzatma işlemi ve çevresi 12,5 cm altında olan her penise kalınlaştırma yapılabilir. Yapılan işlemler eş tatminini artıracaktır.


PENİS UZATMA
Penis uzatma, penis kökünden yapılan cilt kesisiyle penisi kemiğe bağlayan bağın kesilmesi sayesinde penisin ileri alınması esasına dayanır. Penis ileri alınır, yapılan dikey kesi yatay dikilir böylece uzama kalıcı hale getirilir. Uzatma işlemi aslında penisin cinsel ilişkide işlev gören kısmının uzatılmasıdır. Uzatma işlevi ömür boyu kalıcıdır. Penis kökünde yağ dokusu fazla olan ve penisi bu kısma gömülenlerde uzatma daha fazla yapılır. Peniste uzama 2-4 cm arasında gerçekleşir. 2 cm’in altında uzama beklenenlerde işlemin yapılması sadece penis uzunluğu 9 cm altında olanlara önerilir.


PENİS KALINLAŞTIRMA
Kalınlaştırma işlemi penisin cilt altında bulunan fasya dediğimiz kan dolan kısmı saran kılıfın içerisine dolgu maddesi enjeksiyonu şeklinde gerçekleşir. Bu dolgu maddesi hazır satılan bir ürün olabilir yada hastadan alınan yağ dokusunun zenginleştirilmesiyle elde edilen yağ enjeksiyon materyali de olabilir. Hazır materyaller lokal anesteziyle poliklinikte bile yapılabilir. Çok düşük de olsa reaksiyon riski vardır, aynı zamanda materyalin piyasa bedeli 500$ civarında olup maliyet artışı anlamına gelir. Özellikle zayıf, yağ dokusu olmayan, anestezi almak istemeyen ve işlemden hemen sonra gündelik yaşamına dönmek isteyenler için idealdir. Yağ materyali ise anestezi altında hastadan elde edilir, reaksiyon riski nerdeyse yoktur. Elde edilme maliyeti vardır ancak hazır materyal kadar yüksek değildir. Penise yapılan kalınlaştırma işlemi 1-2 yıl kadar sürer. Sonra işlem tekrarlanabilir. Beklenen kalınlaşma miktarı 1-3 cm arasıdır.


OPERASYONDAN SONRA SİZİ NE BEKLİYOR?
Sadece hazır materyalle enjeksiyon yapılanlar hemen gündelik yaşamına dönebilirler. Penis uzatma yapılanlara geçici olarak cilt altı dren konur, drenden gelen olmazsa bir gün sonra çekilip hasta taburcu edilir. Penis kalınlaştırma yapılanlarda hasta anestezi etkisini atınca taburcu olabilir. Hastalar bir hafta sonra kontrole çağrılır. Bir ay cinsel ilişkiye girilmemesi tavsiye edilir. Gelişebilecek aksilikler lenfödem ve enfeksiyondur. Penis uzatması yapılanların yaklaşık yarısında ödem gelişir aylar içinde kendiliğinden çözülür. Enfeksiyon ise nadiren görülür ve antibiyotikle kontrol altına alınır.